Gięcie blach Gdańsk

Obróbka metalu to wymagające zajęcie, które w każdym przypadku wymaga użycia precyzyjnych i specjalistycznych narzędzi oraz maszyn. Nie inaczej jest w przypadku gięcia. Co więcej, obrabiając w ten sposób blachę, pręt czy inny element, zmienia się wytrzymałość w miejscu gięcia, dlatego przy próbie powtórzenia czynności mogłoby dojść do złamania, a więc generowania dodatkowych kosztów na materiał. Oferujemy profesjonalne gięcie blach. Gdańsk jest miastem, które jest w zasięgu naszych usług. Zachęcamy serdecznie do współpracy.

 

Gięcia blach Gdańsk – dlaczego warto?

Gięcie jest jednym z najpopularniejszych sposobów obróbki metalu. Zazwyczaj stosuje się je w przypadku tworzenia mniej skomplikowanych detali, na przykład okuć dachowych. Blacha jest przekształcana w taki sposób, że zmianie ulega jej płaszczyzna, natomiast powierzchnia zostaje taka sama. W każdym przypadku konieczne jest użycie specjalistycznego narzędzia, takiego jak giętarka lub prasa krawędziowa. To pierwsze urządzenie jest skuteczne w mniej skomplikowanych pracach oraz w przypadku blach wąskich. Prasa krawędziowa jest o wiele bardziej precyzyjna, przede wszystkim oferuje znacznie większy nacisk. Właśnie takiego urządzenia używamy w naszej firmie.

Warto pamiętać, że czas gięcia jest uzależniony od grubości blachy, jak i samej plastyczności metalu. Gięcie jest najczęściej elementem obróbki, które poprzedza wycięcie elementów, a po nim przychodzi czas na wygładzanie oraz malowanie, jeśli jest taka potrzeba. W przypadku cieńszych blach stosujemy gięcie na zimno, grubszych – na ciepło.

 

Gięcie blach Gdańsk – Mapalu

Posiadamy bogaty park maszynowy, dzięki czemu jesteśmy w stanie wykonać skomplikowane gięcia blach w Gdańsku. Wykorzystujemy przede wszystkim prasę krawędziową Baykal APHS, ponieważ jest wyposażona w szeroki zakres narzędzi, dzięki którym możliwe jest wykonanie gięcia na różnej grubości i długości elementu.

Nasza prasa krawędziowa może wykonać gięcie o długości 3000 mm, a limit grubości giętego elementu zależy głównie od długości jego krawędzi, ponieważ maksymalny nacisk prasy wynosi 150 ton. Maszyna działa precyzyjnie i jest obsługiwana przez doświadczonego operatora. Podejmujemy się skomplikowanych zadań i realizujemy zarówno małe, jak i spore zamówienia.

Wyjątkową jakość naszych usług zawdzięczamy przede wszystkim wyszkolonej kadrze pracowników. Ponadto zawsze dopasowujemy się do wymagań naszych klientów. Poza gięciem blach (Gdańsk) oferujemy dodatkowe usługi, nieraz niezbędne do ukończenia danego elementu – to między innymi cięcie laserowe, frezowanie, spawanie czy malowanie proszkowe. W każdym przypadku korzystamy z profesjonalnych maszyn, które są doceniane na arenie międzynarodowej za szybkość pracy i niezawodność. Do każdego zlecenia podchodzimy indywidualnie, ponieważ naszym celem jest przede wszystkim zadowolenie klienta. Chętnie przygotujemy ofertę i odpowiemy na wszelkie pytania – zapraszamy serdecznie do kontaktu.