Malowanie proszkowe – Wejherowo

Malowanie proszkowe to najpopularniejsza technologia wykorzystywana do malowania metalu. Dedykowana jest elementom wykonanym z aluminium, stali oraz materiałów żeliwnych i ocynkowanych. Często określa się je jako malowanie “na sucho”, ponieważ w przeciwieństwie do klasycznego malowania, nie wykorzystuje się tutaj wody. Metoda ta gwarantuje trwałość całej konstrukcji i jej estetyczny wygląd.

 

Malowanie Proszkowe, Wejherowo – jak wygląda ta metoda?

Na samym początku elementy metalowe muszą zostać dokładnie oczyszczone i odtłuszczone. Dopiero tak przygotowana powierzchnia może zostać pomalowana. Za pomocą natrysku nakładana jest na nią farba. Proszek, który natychmiastowo przyczepia się do konstrukcji, zapewnia wysoką dokładność malowania. Następnie farba jest utwardzana w piecu lakierniczym, gdzie panuje bardzo wysoka temperatura.

 

Malowanie Proszkowe, Wejherowo – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Malowanie proszkowe (Wejherowo) polega na nakładaniu farby w formie proszku na metalowe elementy. Siły elektrostatyczne, które oferuje ta technika, pozwalają na niezwykle dokładne pokrycie danego elementu i stworzenie na nim solidnej powłoki lakierniczej, która wykazuje wysoką odporność na niekorzystne warunki atmosferyczne takie jak np. wysoka temperatura. Poza tym pomalowanemu proszkowo elementowi niestraszna będzie korozja czy środki chemiczne. Dzięki temu nie musisz martwić się o specjalistyczną pielęgnację pomalowanych konstrukcji. Malowanie proszkowe (Wejherowo) może w skuteczny sposób zamaskować wszelkie niedoskonałości, które powstały podczas obróbki danego materiału. Ta metoda jest chętnie wybierana ze względu na swoją ekologiczność. Nie jest konieczne tutaj stosowanie rozcieńczalników czy rozpuszczalników słynących ze szkodliwego wpływu na środowisko naturalne.

 

Malowanie Proszkowe, Wejherowo – postaw na najwyższą jakość

Malowanie proszkowe może być świetnym rozwiązaniem, jednak aby przyniosło  najlepsze efekty, jakimi są zapewnienie wytrzymałości i oczekiwanego wyglądu danych konstrukcji, ważne jest, aby zostało przeprowadzone w odpowiednich warunkach przez profesjonalistów. Malowanie proszkowe w Wejherowie to najlepszy wybór, jeżeli zależy Ci na efektywnym pokryciu określonych konstrukcji. Podejmujemy się nawet najbardziej skomplikowanych i problematycznych zleceń. Oferujemy malowanie proszkowe elementów wykonanych z różnych tworzyw.

Nasi fachowcy korzystają z tej metody od lat. Ich doświadczenie pozwala na dokładną ocenę i wybór odpowiedniej grubości warstwy, która pokryje dany element. Korzystamy z najlepszych jakościowo farb poliestrowych, poliestrowo-epoksydowych, epoksydowych, silikonowych i poliuretanowych. Zapewniają one wytrzymałość i estetyczny wygląd całej konstrukcji. Innowacyjne technologie, z których korzystamy, pozwalają na szybką realizację zlecenia na malowanie proszkowe. Wejherowo to miasto, w którym Korzystamy zarówno z materiałów dostępnych w naszym magazynie, jak i z tworzyw dostarczonych przez klienta.

Jesteś zainteresowany skorzystaniem z naszych usług bądź masz jakieś pytanie dotyczące malowania proszkowego w Wejherowie? Skontaktuj się z nami!