Frezowanie CNC

Frezowanie
Frezowanie

Frezowanie – województwo pomorskie. Czym dokładnie jest frezowanie CNC?

Frezowanie CNC (ang. Computerized Numerical Control), znane również pod pojęciem obróbki skrawaniem, polega na oddzieleniu warstwy materiału z obrabianego przedmiotu z wykorzystaniem urządzenia, jakim jest frezarka. Poprzez precyzyjne programowanie układu sterowniczego frezarki, klient zyskuje produkt o wymaganych wymiarach.

Frezowanie to pewien rodzaj obróbki skrawaniem, który umożliwia obrabianie płaszczyzn, kanalików, uzębień, rowków czy też powierzchni kształtowych.
Narzędzie wykonuje ruch obrotowy, podczas gdy ruch posuwny jest wykonywany przez narzędzie bądź obrabiany przedmiot, przez co frezarka może zdejmować z nich wióry o różnorodnej grubości.

Warto także zaznaczyć, że proces frezowania CNC metalu lub też innych materiałów może być wykorzystywany zarówno w przypadku powierzchni płaskich, jak i elementów kształtowych. Dzięki tej metodzie, można zdecydowanie szybciej i w znacznie łatwiejszy sposób pracować z metalami i tworzywami, co po prostu oznacza dokładniejszą i szybszą obróbkę.

Frezowanie CNC – pomorskie.
Dlaczego jest tak popularne ?

Frezowanie i inne usługi CNC to obecnie standard wykorzystywany w profesjonalnych zakładach obróbki metali w województwie pomorskim. Nowoczesne maszyny pozwalają poprawić tempo pracy oraz zoptymalizować koszty produkcji, szczególnie w przedsiębiorstwach działających na dużą skalę.

W MAPALU oferujemy numeryczną obróbkę skrawaniem. Prace związane z frezowaniem CNC wykonujemy przy użyciu nowoczesnych urządzeń oraz wykorzystaniu doświadczenia załogi. Dzięki zaawansowanym maszynom oraz wiedzy operatorów zapewniamy precyzję, szybkość obróbki oraz powtarzalność detali.

Maksymalny wymiar obrabianego elementu: 800 x 450 x 510 mm (X/Y/X)

Korzyści z profesjonalnych usług frezowania. Precyzyjna obróbka metali - pomorskie

Frezowanie

Frezowanie CNC w przeciwieństwie do technik manualnych różni się przede wszystkim tym, że każdy ruch obrabiarki CNC kontrolowany jest przez komputer zewnętrzny.

Oszczędność czasu i pieniędzy – usługi CNC dzięki precyzyjnemu ustawieniu parametrów maszyny obrabiającej, pozwalają ograniczyć zużycie materiału. Dodatkowo frezowanie CNC przebiega dużo sprawniej niż manualne obrabianie metalu.

Wysoka precyzja – ze względu na możliwość komputerowego ustawienia parametrów cięcia, frezowanie daje niezwykle precyzyjne wyniki. To pozwala na obróbkę nawet niewielkich elementów, z dużą dokładnością, jakiej nie da się uzyskać przy manualnych technikach obróbki.

Uniwersalność – frezowanie CNC to metoda, która może być wykorzystana nie tylko do obróbki metali, ale także innych tworzyw.

Oferujemy

frezowanie
płaszczyzn

frezowanie
powierzchni kształtowych

frezowanie
rowków i kanalików

frezowanie
kształtowe CNC
(3-osiowe)

wiercenie otworów
o różnych parametrach

gwintowanie

Wsparcie

Począwszy od pierwszego kontaktu, przez konsultacje, a później realizacje i dostarczenie, jesteśmy obecni i zapewniamy wsparcie naszym klientom.