Malowanie Proszkowe

Mapalu - malowanie proszkowe

Jesteśmy firmą o rozbudowanej ofercie, dopasowanej do potrzeb naszych odbiorców. Jedną z usług, którą możemy Państwu zaproponować, jest malowanie proszkowe metalu. Wykonujemy je na zlecenia innych firm w ramach kooperacji. Jeśli zainteresowała Państwa współpraca z nami, to zachęcamy do zapoznania się z aktualnymi propozycjami. Obejmują one malowanie podzespołów, części oraz całych konstrukcji m. in. balustrad, bram czy ogrodzeń stalowych. Tym, co wyróżnia Nas na rynku, jest elastyczne podejście do potrzeb klientów i stała wysoka jakość realizowanych prac. MAPALU to solidny partner biznesowy z województwa pomorskiego!

Na czym polega malowanie proszkowe?


Proces malowania odbywa się przy użyciu specjalnej suchej mieszaniny. Jest ona nanoszona na metal jako naładowany elektrostatycznie proszek. Następnie element zostaje poddany działaniu wysokiej temperatury, która wynosi około 180-200 st. C. Po około 10-20 minutach od osiągnięcia temperatury przez detal, powłoka ulega trwałemu utwardzeniu/polimeryzacji. Malowanie proszkowe sprawdza się na elementach:

 • aluminiowych,
 • żeliwnych,
 • nierdzewnych,
 • stalowych (zarówno ocynkowanych, jak i nieocynkowanych).

Zwracamy Państwa uwagę na fakt, że dzięki malowaniu proszkowemu metal zyskuje gładką powierzchnię. Jej mocną stroną jest odporność na uszkodzenia chemiczne i mechaniczne.

Malowanie proszkowe elektrokinetyczne i elektrostatyczne

Nasza oferta jest adresowana do klientów biznesowych zarówno z województwa pomorskiego, jak i z innych regionów Polski. Zapewniamy Państwu korzystne warunki współpracy i terminową realizację zamówień. Jest to możliwe dzięki nowoczesnemu wyposażeniu zakładu MAPALU. Do malowania proszkowego używamy specjalnych żywic – poliestrowej, akrylowej, poliuretanowej i epoksydowej. Powłoki dostępne są w różnych kolorach i wykończeniach tj. mat lub połysk – Klient może dokonać wyboru korzystając z palety RAL. Do malowania proszkowego używamy profesjonalnego sprzętu. Pokrycie farbą proszkową może być wykonane w technologii:

 • elektrostatycznej – sucha farba jest naelektryzowana ujemnie, a metal jest uziemiony, w wyniku czego proszek przylega i rozkłada się równomiernie na powierzchni roboczej;
 • elektrokinetycznej – sprężone powietrze i tarcie sprawiają, że cząsteczki barwnika są naładowane dodatnio; w trakcie wyrzutu z dyszy drobinki te trafiają na element i przyczepiają się do niego.

Istotne dla obu opisanych technologii malowania proszkowego jest utrwalenie powlekanego obszaru. Do tego celu używamy wydajnych pieców, które szybko uzyskują właściwą temperaturę i równomiernie ją rozkładają. Polecamy usługę malowania metalu!

Dlaczego warto wybrać malowanie proszkowe?

Po pierwsze malowanie na sucho pozwala uzyskać powłokę o doskonałej wytrzymałości. Oznacza to, że malowanie proszkowe tworzy na metalu warstwę chroniącą przed m.in. promieniowaniem UV. Dzięki temu elementy pokryte farbą zachowują żywe kolory przez wiele lat. Dotyczy to konstrukcji eksponowanych na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Dodatkową zaletą malowania proszkowego elektrostatycznego lub elektrokinetycznego jest uzyskanie gładkiej powierzchni. Ma to duże znaczenie, jeśli chodzi o aspekt estetyczny produktu. Dbamy o to, aby poddane malowaniu proszkowemu obiekty, były starannie wykończone. Zależy nam na pozytywnej ocenienie naszej pracy. Jeśli mają Państwo pytania, zachęcamy do kontaktu z MAPALU!

Gdzie znajduje zastosowanie malowanie proszkowe metalu?

Proponowana przez nas usługa malowania proszkowego metalu ma bardzo szerokie zastosowanie. Taki rodzaj malowania cieszy się dużym zainteresowaniem wśród m.in. właścicieli warsztatów samochodowych, dla których możemy wykonać felgi, zderzaki i kołpaki w różnych kolorach. Pośród dotychczasowych klientów znajdują się także firmy, które produkują:

 • meble do sklepów, magazynów i szkół – dla nich przygotowujemy stelaże do stołów, krzeseł i ławek oraz półki itd.;
 • balustrady z metalu do schodów i balkonów;
 • bramy wjazdowe i garażowe;
 • parapety okienne wewnętrzne i zewnętrzne;
 • oraz inne konstrukcje wymagające wysokiej jakości malowania na sucho.

Zachęcamy do współpracy klientów biznesowych z województwa pomorskiego i nie tylko!

Malowanie proszkowe na zamówienie – B2B

Jesteśmy doświadczoną firmą, która od lat działa w kooperacji z różnymi podmiotami gospodarczymi. Zyskaliśmy ich zaufanie i wiele pozytywnych opinii na temat wykonanych zleceń. Wykazaliśmy się elastyczną postawą i indywidualnym podejściem wobec zleceniodawców. Chętnie podejmujemy się nowych wyzwań w tym innowacyjnych projektów. Kończymy je w wyznaczonym terminie i gwarantujemy 100% spełnienia oczekiwań klientów. Wiemy, że malowanie proszkowe jest procesem wymagającym uważności i dbałości o szczegóły takie jak m. in.:

 • odpowiednie przygotowanie powierzchni metalu przed malowaniem, czyli odtłuszczenie, odrdzewienie i umycie wodą demineralizowaną;
 • równomierną aplikację suchej farby na uziemiony element;
 • dopilnowanie parametrów utwardzania/polimeryzacji w specjalnym piecu;
 • magazynowanie w odpowiednich warunkach;
 • zabezpieczenie części, podzespołów i całych konstrukcji do transportu itp.

Jak Państwo widzą, jesteśmy ekspertami malowania proszkowego. Zapraszamy na rozmowę, która mamy nadzieję, zaowocuje wykonaniem dla Państwa zlecenia, a być może dłuższą współpracą!

Zobacz naszą ofertę