Toczenie CNC

Toczenie
Mapalu - Toczenie

Co to jest toczenie CNC ? – województwo pomorskie

Toczenie CNC to proces obróbki skrawaniem, w którym detale toczone powstają poprzez usuwanie nadmiaru materiału obrabianego przedmiotu. Jest to proces w pełni zautomatyzowany, dzięki zastosowaniu mikrokomputera połączonego z częścią sterującą obrabiarki.

Ideą tej metody jest połączenie ruchu głównego obrotowego, który przeprowadzany jest przez przedmiot oraz ruchu prostoliniowego gdzie ruch posuwowy wykonywany jest przez narzędzia skrawające.

Nowoczesne metody obróbki metalowych elementów toczonych

Obecnie toczenie CNC stosowane jest na szeroką skalę w branży motoryzacyjnej i rolniczej ze względu na konieczność uzyskania wysokiej jakości elementów przy jednoczesnym założeniu dbałości o każdy szczegół. Obróbka skrawaniem pozwala wyprodukować nowe części samochodowe i rolnicze, które wędrują prosto do fabryk jak i części zamiennych, które są szczególnie pożądane przez klientów. To, co odróżnia powyższe sektory na tle innych zastosowań, to stale rosnący poziom technologii i automatyzacji.

Z tego powodu metalowe komponenty mające z powodzeniem służyć maszynom i urządzeniom muszą się charakteryzować najwyższym poziomem wytrzymałości i dopasowania.

Prace związane z toczeniem CNC wykonujemy przy użyciu nowoczesnych urządzeń oraz wykorzystaniu doświadczenia załogi. Dzięki zaawansowanym maszynom oraz wiedzy operatorów zapewniamy precyzję, szybkość obróbki oraz powtarzalność detali.

Maksymalny wymiar obrabianego elementu: 360 x 550 mm (średnica/długość)

Toczenie CNC – ważny element procesu produkcyjnego

Mapalu - Toczenie

Toczenie CNC jest techniką obróbki skrawaniem, bardzo często stosowaną przez firmy produkcyjne w województwie pomorskim. Szybkość, wydajność i automatyzacja procesów świetnie sprawdza się przy produkcji seryjnej, w której ważna jest powtarzalność i regularność. Jednak należy pamiętać, że na tokarkach sterowanych numerycznie możemy również wykonywać elementy pojedyncze o małych gabarytach.

Jeżeli poszukujesz firmy, która zajmuje się produkcją metalowych elementów toczonych zgodnych z indywidualnym projektem klienta – zapoznaj się z ofertą firmy Mapalu. Firma ta jest producentem posiadającym szeroką wiedzę i doświadczenie w obróbce skrawaniem, dokładając wszelkich starań, aby zadowolić klienta.

Oferujemy

toczenie
z podajnikiem pręta

toczenie gwintów
wewnętrznych i zewnętrznych

toczenie
wzdłużne

toczenie
poprzeczne

toczenie
kopiowe

toczenie
kształtowe

Wsparcie

Począwszy od pierwszego kontaktu, przez konsultacje, a później realizacje i dostarczenie, jesteśmy obecni i zapewniamy wsparcie naszym klientom.