Meble loftowe Gdańsk

Nieco ponad 100 lat temu francuska bohema nawet o tym nie śniła, iż zapoczątkuje jeden z najgorętszych wnętrzarskich trendów. Styl loftowy, w którym dzisiaj tak chętnie aranżuje się wiele mieszkań czy domów, wkroczył do mieszkalnych przestrzeni wprost z paryskich fabryk. To właśnie dlatego w tej stylistyce królują surowe drewno, cegła, metal i beton w towarzystwie szkła. Co więcej, tak zaaranżowane wnętrza zachęcają otwartymi przestrzeniami, wysokimi sufitami, sporymi oknami oraz wszechobecnym minimalizmem.

 

Meble loftowe, Gdańsk – efektowne wnętrze na miarę XXI wieku

Meble loftowe (Gdańsk) stanowią coraz popularniejsze rozwiązanie ze względu na prostotę formy i minimalizm w wykorzystaniu materiałów. Wiele osób, aranżując swoje mieszkania, decyduje się właśnie na tę stylistykę. Dzieje się tak ze względu na to, że nurt ten zachwyca efektownością, jednak robi to w niezwykle interesujący sposób – pozbawiony zbędnej dekoracyjności.

Meble loftowe (Gdańsk) charakteryzują stonowana kolorystyka. W tym nurcie zdecydowanie królują, biel, czerń, szarości czy brązy. Dzieje się tak ze względu na fakt, iż prezentowany styl przede wszystkim docenia naturalne odcienie wykorzystywanych materiałów.

Ponadto konstrukcje powstające zgodnie z zasadami nurtu mają być przede wszystkim funkcjonalne. Styl loftowy skupia się na przeznaczeniu mebla, a nie na jego wizualnej atrakcyjności. Z tego względu kojarzy się z minimalizmem, odstawiając ozdobność na boczny tor. Projektanci tworzący w tym stylu w dużej mierze wykorzystują geometrię, proste wzory oraz solidne materiały o naturalnym charakterze.

 

Meble loftowe w Gdańsku w wykonaniu Mapalu

Jako specjaliści doskonale wiemy, jak tworzyć meble loftowe w Gdańsku, aby jak najlepiej wpisywały się w charakterystykę tego stylu. Od wielu lat stal oraz inne tworzywa towarzyszą nam w ogromnej liczbie realizacji, stając się podstawą wielu konstrukcji.

Dzięki dogłębnemu poznaniu specyfiki różnorodnych metali doskonale wiemy, jak z nimi pracować, aby osiągnąć zamierzone efekty. To właśnie zgromadzone doświadczenie oraz wiedza umożliwiają osiągniecie wszystkich zamierzonych celów. Dlatego meble loftowe w Gdańsku w naszym wykonaniu spotykają się z zachwytem ze strony klientów.

W przypadku złożenia zamówienia na meble loftowe (Gdańsk) najpierw starannie zapoznajemy się z wizją klienta. W końcu powstałe konstrukcje mają powstać specjalnie na jego użytek. Następnie wspólnie z nim (oraz we współpracy z pracownikiem biura projektowego w przypadku nieco bardziej skomplikowanego zlecenia) tworzymy pełen projekt, nadając meblowi mu pożądane cechy. Dalej następuje stworzenie przestrzennego modelu. Jeśli wszystko zostanie zatwierdzone przez klienta, przystępujemy do produkcji właściwego mebla.

Meble loftowe w Gdańsku oferowane przez nasz zespół cechują się solidnością oraz wysoką jakością wykonania. Dzieje się tak za sprawą starannej selekcji wykorzystywanych materiałów, a także profesjonalnym sprzętom i narzędziom. To w połączeniu z pasją do wykonywanej przez nas pracy oraz rozległą wiedzą powoduje, że nasze realizacje spotykają się z samymi pozytywnymi opiniami. Serdecznie zachęcamy do kontaktu w przypadku chęci złożenia zamówienia!